Najlepsze rozwiązania optyczne

Dzięki indywidualnej konsultacji jesteśmy w stanie zaproponować najlepsze rozwiązania optyczne, w pełni korygujące Twoją wadę wzroku, by widzieć ostro zarówno w lupach jak i szkłach otaczających.Szkła otaczające z korekcją – w 100% indywidualne

Soczewki jednoogniskowe

To szkła, które korygują wyłącznie na jedną odległość. Jeśli jest to korekcja do dali, oko użytkownika włącza akomodację aby widzieć ostro z bliska. Dla osób młodych (poniżej 40 roku życia) nie jest to problemem, jednak z wiekiem spada zdolność akomodacji i niektóre osoby potrzebują dodatkowej korekcji do bliży/odległości pośrednich albo użycia szkieł dwu- lub wieloogniskowych.


Soczewki dwuogniskowe typu straight line

W szkłach dwuogniskowych mamy 2 moce korekcji, do dali w górnej części oraz do bliży lub odległości pośrednich w części dolnej. W tradycyjnych szkłach dwuogniskowych widoczna jest linia dzieląca obie części soczewki. To konwencjonalne rozwiązanie dla osób, które potrzebują okulary do czytania.Soczewki dwuogniskowe typu duoline

W nowej generacji szkieł dwuogniskowych obie moce przechodzą w sposób płynny, eliminując widoczną linię dzielącą szkło typu straight line, opisane powyżej. Ten typ soczewki jest formą pośrednią pomiędzy klasycznym szkłem dwuogniskowym a soczewką progresywną. Mamy tu mniejszą powierzchnię do bliży, ale rozwiązanie to jest uważane za bardziej estetyczne.


Soczewki wieloogniskowe

Soczewki wieloogniskowe (nazywane również progresywnymi) łączą w sobie wiele mocy korekcji bez widocznych granic/linii. Dzięki soczewkom wielogniskowym nie trzeba zmieniać okularów przy patrzeniu na różne odległości. Przystosowanie się do soczewek wieloogniskowych może zająć trochę czasu, dlatego rekomendujemy je przede wszystkim osobom, które mają już z nimi doświadczenie.


Skontaktuj się z nami doradzimy Ci odpowiedni typ soczewek korekcyjnych aby lupy były
idealne dla Ciebie.